Kobieta , 35 lat Guz na tarczycy.Witam proszę o interpretację wyników.Opis usg:Guz na prawym placie tarczycy 20x20x48mm,dobrze odgraniczony,hypoechogeniczny,echoniejednorodny. wykaz.bogate unaczynienie typu 3/4. Wynik biobsji to:matriał cytologiczny częściowo zatarty przez krew.Widoczne grupy tyreocytow w ukł.drobnopęcherzykowych nie wykazują atypii.Obecne są skupienia koloidu.Materiał odpowiada bliżej nieokreślonej zmianie pęcherzykowej kat.3. Wizytę mam dopiero na 21 lutego a nic z tych wynikow nierozumiem
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Grupa krwi – Grupy krwi są określane w badaniu polegającym na ocenie zachowania się badanych krwinek czerwonych w obecności surowicy wzorcowej, zawierającej określone przeciwciała albo na zachowaniu się badanej surowicy w obecności krwinek wzorcowych, zawierających znane antygeny.
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: