Co oznaczają zaburzenia pulsu u 27-letniego mężczyzny?

Witam Zauważyłem dziś, że mój puls spoczynkowy jest mniejszy niż 50, gdzie niegdyś wynosił nawet 70. Nie jestem typem sportowca. Mam 27 lat. Po zrobieniu 20 przysiadów skoczył do 86 ale teraz znów wrócił do 49. Czy powinienem z tym zrobić?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli bradykardii nie towarzyszą objawy kliniczne (takie jak hipotensja, zasłabnięcia, omdlenia, utraty przytomności) to nie ma powodów do niepokoju. Jeśli występują u pana jakieś dodatkowe objawy, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania.