Co powinna spożywać osoba z cukrzycą typu 2?

Witam, wczoraj moja babcia trafiła do szpitala z bardzo wysokim cukrem ponad 600.. ze względu na tak wysoki cukier nie dało się jej w ogole zrozumiec, choruje ona na cukrzycę typu 2 czyli musi pobierać insulinę. Mam zamiar ją wziąć za tydzien do siebie i zając sie nią, moja babcia nie ma w ogole apetytu, a jak je to tylko słodycze, a potem trafia z takim cukrem do szpitala. Chciałbym się dowiedzieć co taka osoba może/powinna jeść i czy są jakieś sposoby aby odzyskała apetyt? Dziękuję z góry za odpowiedź, pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Powinna stosować dietę ze zredukowaną ilością cukrów prostych (słodyczy, owoców) oraz tłuszczy zwierzęcych. Oczywiście należy pamiętać o regularnych pomiarach glikemii oraz odpowiedniej insulinoterapii. Pozdrawiam.