Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powinna zrobić osoba z depresją, która w przeszłości zażywała narkotyki?

Witam, mam 21 lat byłam osoba z bardzo duża otyłością teraz borykam sie z niedowaga do, której doszło poprzez niedożywienie organizmu(chęć szybkiego schudnięcia,treningi, zła dieta)od tygodnia korzystam z porad dietetyka staram sie cos z tym zrobić. Byłam uzależniona od narkotyków, mam za sobą ośrodek odwykowy niestety nie ukończony (ale nie zażywam żadnych używek) pozbyłam sie nałogów z mojego życia. Dochodząc do sedna wyczuwam w sobie popadanie w depresje, nie wiem jak czerpać radosc z życia.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani, jeżeli podejrzewa Pani u siebie depresję proponuję zgłosić się do psychiatry, który potwierdzi lub wykluczy Pani podejrzenia oraz w razie potrzeby oceni, czy potrzebuje Pani farmakoterapii. Ponadto zalecam zgłosić się do psychoterapeuty, który będzie w stanie pomóc w zakresie depresyjnego nastroju ale też innych trudności, o których Pani pisze. Często najbardziej korzystną formą leczenia depresji jest połączenie psychoterapii i leków. Pozdrawiam serdecznie,

0
Mgr Agnieszka Nowak
Mgr Agnieszka Nowak Psycholog

Witam serdecznie, Myślę, że najlepiej byłoby, gdyby zdecydowała się Pani na psychoterapię, bo być może te same mechanizmy, które spowodowały, że sięgnęła Pani po środki psychoaktywne, powodują obecne poczucie obniżenie nastroju i samodzielnie może mieć Pani spory kłopot z rozpoznaniem tych mechanizmów i poprawieniem swojego samopoczucia. Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety