Kobieta , 41 lat Witam. Około pół roku temu miałam stwierdzoną sklerotyzację podchrzęstną w lewym kolanie na podstawie badania RTG. Około dwóch lat temu stwierdzono zapalenie kaletek maziowych w prawym biodrze, ostatnio ono również szwankuje. Ból pojawia się najczęściej na wysokości pasa z tyłu i promieniuje niżej. Inne objawy, to bóle pozostałych stawów, szczególnie między stopami a dużymi palcami, łokci, często promieniuje do mięśni, wykrzywia palce rąk. Morfologia jest w porządku, rf ujemne, boreliozy brak.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Borelioza – Borelioza ("choroba z Lyme") jest zwana chorobą odkleszczową, jednak tak naprawdę to nie sam kleszcz powoduje chorobę, ale bakteria, która znajduje się w jego wnętrzu. Boreliozą można się zarazić przez ugryzienie kleszcza, który jest nosicielem krętków Borrelia.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: