Co powoduje opuchliznę wzgórka łonowego?

Witam! Wczoraj zauważyłam, że mam opuchniętą prawą stronę wzgórka łonowego (nie jestem pewna nazwy). Przy tym nie odczuwam bólu ani swędzenia. Zaczerwienienia też nie ma. Gdy siedzę bądź leżę to opuchlizna ginie, a gdy wstaję lub chodzę znów się pojawia. Czy to coś poważnego? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany objaw jest dosyć nieswoisty. Należy zweryfikować czy asymetria rzeczywiście dotyczy okolicy wzgórka łonowego czy też może bardziej sromu. W sytuacji gdy dotyczyłby sromu można podejrzewać zapalenie gruczołu Bartholina. W każdym razie wskazany objaw wymaga badania ginekologicznego w celu określenia przyczyny. Być może nie ma istotnego podłoża chorobowego, jednakże warto skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl