Co powoduje wysoki poziom bilirubiny?

Mam 26 lat mam problem z poziomem bilirubiny całkowitej który na dzień dzisiejszy wynosi 5.38 ale we wczesniejszych badaniach 6 a nawet ponad 7 mg/dl miałem i nie pamietam kiedy miałem mniej niż 5. próby wątrobowe mam dobre stwierdzono u mnie zespół gilberta w 2006 roku. Badanie USG niedawno robiłem które też wyszło pozytywne. Co może byc przyczyną że mam az tak wysoki poziom bilirubiny?

Lek. Katarzyna Szymczak

Objawem zespołu Gilberta jest wysoki poziom bilirubiny, z reguły w reakcji na rozne czynniki m.in stres, infekcje, spadek odporności czy po alkoholu.
Pozdrawiam