Kobieta , 23 lata Witam.Niemal każdego ranka po przebudzeniu czuję się słabo, odczuwam suchość w ustach, ból brzucha, nudności a także mam biegunkę. Objawy ustają dopiero po 1-2h po zjedzeniu śniadania. Jestem także wciąż zmęczona i senna, choć zdarza mi się mieć problemy z zaśnięciem towarzysza mi przy tym ataki gorąca. 2miesiace temu byłam w szpitalu i tam stwierdzono refluks. Badanie gastroskopii nie wykazało niczego niepokojacego. Bardzo proszę o pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dzień Dobry Pani,

Z Pani informacji, wynika, że badanie gastroskopii nie wykazało zmian.
Nie wiem, jaki styl życia na co dzień Pani prowadzi.

Proszę zwrócić uwagę, czy w Pani życiu nie pojawiły się sytuacje lub wyzwania, powodujące u Pani dyskomfort fizyczny i psychiczny, stąd objawy, a one z kolei mogą powodować ich eskalację (taka spiralna objawowa zależność).

Myślę, że warto byłoby porozmawiać z psychologiem, do czego Panią zachęcam, by wspólnie z nim mogła Pani znaleźć prawdziwą przyczynę Pani objawów.

Życzę Pani wyjaśnienia przyczyny objawów,
Irena Mielnik-Madej

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Gastroskopia – Gastroskopia to badanie endoskopowe, podczas którego do przewodu pokarmowego wprowadza się rurę endoskopu zaopatrzoną na końcu w kamerę, co pozwala na uwidocznienie na ekranie monitora oglądanych narządów.
  • Biegunka – Biegunka to zaburzenie trawienia, którego głównym objawem są częste wypróżnienia, zmieniona konsystencja kału, upłynnienie go i zwiększenie jego ilości. Biegunka może być spowodowana przez infekcje, różne stany chorobowe układu trawiennego, czynniki emocjonalne, psychiczne i neurowegetatywne wzmagające perystaltykę jelit, przewlekłe stany zapalne jelit.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: