Problemy z termoregulacja organizmu

Witam! Mam problem z termoregulacją organizmu. Bardzo szybko przegrzewam się jak i marznę (choć bardziej dokucza mi gorąco). Inni ludzie w ogóle nie są spoceni, podczas gdy ja w tych samych warunkach normalnie goreję. Tarczycę mam zdrową, ale cierpię na nerwicę od dawna i jestem mocno zestresowana od wielu lat. Jaka może być przyczyna tego - czy silny, przewlekły stres mógł to spowodować? Lato to dla mnie koszmar, wyczekuję co roku jesieni i zimy, bo tylko wtedy nie jest mi ciągle gorąco. Aneta

Opisane objawy mogą być objawami nerwicy, nadającymi się do terapeutycznego leczenia, pod warunkiem, że zostały wykluczone somatyczne, organiczne przyczyny zaburzeń.

Dzień Dobry Pani,

Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na odpowiedź na stres.

Pomyślałam też o symptomach być może przedwczesnego klimakterium, sugeruję skonsultować też z lekarzem.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej
aneris@op.pl