Co przyczyniło się do obumarcia szarych komórek?

Witam , Mam problem z tata chodzi o to ze dziwnie się zachowuje. Kiedyś bardzo dużo pił teraz od pół roku nie pije w ogóle. Ale jego zachowanie się zmieniło przynosi różne rzeczy do domu nie pamięta, co robi ostatnio i co było kiedyś mówi, że porozmawia z szatanem itp. byliśmy na tomografii głowy i z tego, co lekarz powiedział to przyczyniło się do obumarcia szarych komórek. Co powinniśmy dalej z tym zrobić gdzie się zgłosić tata ma dopiero 65 lat.

Dr n. med. MaĹgorzata Ĺwierkocka

Witam. Tato powinien być leczony przez neurologa i psychiatrę. Pozdrawiam.

Witam!
Poradnia Zdrowia Psychicznego. TK głowy na pewno nie spowodowała obumarcia szarych komórek. Przyczyną jest przewlekły alkoholizm. Można spróbować leczenia dużymi dawkami witamin grupy B, szczególnie B1, oczywiście pozajelitowo.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.