Co robić z tą wydzieliną w gardle u 18-letniej kobiety?

Mam problem. Od listopada miesiące miałam katar co przewijało się wraz nawracajacymi przeziębieniami- bol gardła kaszel. W połowie stycznia lekarz stwierdził szmery w oskrzelach i dostałam inhalacje z beroduralu. Po 1,5 tyg było już lepiej osluchowo jednak bardzo zaczal męczyc mokry kaszel który było trudno odkaszlnąć pluciowine. Miałam też bardzo czerwone ale niebolace gardlo. Dostałam Klacid. Po tygodniu kaszel ustąpił. Gardlo też w miarę ok. Osluchowo też czysto. Jednak kilka razy w ciągu dnia zdarza mi się wciągnąć z gardla taka bardzo gesta ciagnaca wydzielina. Niczym białko jajka lekko zielone/żółte. Nie da się swobodnie wypluc - muszę przez chusteczkę oczyścić wewnątrz jamy ustnej ta wydzielinę. Bardzo mnie to niepokoi i nie wiem czy to normalne.
KOBIETA, 18 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

gęsta, ciągnąca wydzielina, którą Pani opisała, może być oznaką obecności bakterii lub wirusów w układzie oddechowym. Kolor wydzieliny, zielony lub żółty, często wskazuje na bakteryjną etiologię infekcji. Klacid, to antybiotyk z grupy makrolidów, skuteczny w leczeniu wielu infekcji bakteryjnych, w tym tych dotyczących dróg oddechowych.

Bardzo możliwe, że musi minąć jeszcze trochę czasu, zanim infekcja zostanie w pełni wyleczona, jeśli jednak taki stan będzie się dalej utrzymywał, zalecamy ponowny kontakt z lekarzem internistą lub laryngologiem, którzy dokonają obserwacji i zaplanują dalsze postępowanie.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcja-wirusowa-a-infekcja-bakteryjna-jak-je-odroznic-i-jak-je-leczyc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.