Co robić z tym dzwonieniem w uszach?

Od miesiąca nieprzerwanie dzwoni mi strasznie w uszach. Były też zawroty głowy. Zaczęło się od grypy/covida. Zrobiłem TK głowy wyszło zapalenie zatok ale nie miałem bólów głowy. Mimo wszystko bylem na sterydzie. Nadal nic się nie zmieniło. Badania krwi w normie i dalej dzwoni. Zrobiłem dodatkowo RM z konstratem i nic nie wykryto. Czekam jeszcze na wyniki TK ucha i skroni. Szukam dosłownie wszędzie... Zrobiłem jeszcze RTG odcinka szyjnego i dostałem taki opis: "Zniesienie lordozy szyjnej.Poza tym w obrębie kręgosłupa szyjnego zmian nie wykazaono. Przestrzenie miedzykręgowe o zachowanych wysokościach. Na zdjęciach czynnościowych cech niestabilności nie stwierdza się" Czasami dzwonienie w uszach zmienia natężenia kiedy ruszam głową w różne strony i kiedy naciskam na różne punkty na głowie, stąd moje obawy, czy z to może być od kręgosłupa, od tej lordozy czy powinienem szukać gdzieś indziej? Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek porady. To jest nie do zniesienia.

Dzień dobry,

opisaną przyczynę szukał bym w zmianach kręgosłupa szyjnego oraz w zmianach które wykazała diagnostyka obrazowa w zatokach.

Zalecał bym konsultację dobrego laryngologa z badaniem endoskopia laryngologiczna oraz konsultacja z fizjoterapeutą który zajmie się ze zmianami opisanymi w kręgosłupie szyjnym.

Wskazana była by również diagnostyka USG Doppler tętnic szyjnych i kręgowych.

Brak z Pana strony czy oprócz opisanych objawów leczy się na choroby przewlekłe, przyjmowanie leków również tych bez recepty są to bardzo istotne informacje.

Pozdrawiam