Co się dzieje - brązowe plamienie?

Witam.
Mam pytanie. 8 stycznia miałam okres. Kochałam się z moim chłopakiem w dni płodne. Sprawdzałam na kalendarzyku i owulacje miałam 22, a dni płodne od 18 do 25. 25 wystąpiło brązowe plamienie, a 28 przez 2 dni miałam plamienie różowe. Dziś miałam brązowy śluz i trochę krwi i nie wiem co się dzieje, a nigdy tak nie miałam?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Niewykluczone, że doszło do zapłodnienia i plamienie, które Pani zaobserwowała, związane jest z implantacją zarodka (zagnieżdżeniem w ścianie macicy). Jeżeli miesiączka nie pojawi się w spodziewanym terminie, albo będzie ona miała inny niż zazwyczaj charakter (w szczególności, jeśli będzie mniej obfita), to powinna Pani koniecznie wykonać test ciążowy (artykuł o testach: http://abcantykoncepcja.pl/test-ciazowy-0).
Jeśli okaże się, że nie jest Pani w ciąży, a plamienia będą się powtarzać w kolejnych cyklach, konieczna będzie wizyta u ginekologa, który Panią zbada i być może zleci badania hormonalne. Przyczyną tego typu plamień może być bowiem m.in. infekcja dróg rodnych, nadżerka szyjki macicy, mięśniak macicy lub zaburzenia hormonalne.
Pozdrawiam serdecznie!