Co znaczy ciemne brązowe plamienie w ciąży?

Witam jestem w 6 tygodniu ciazy I od 3 dni mam ciemne brozowe plamienie które hest czasami bardziej obfite przy tym bol brzucha . Byłam u lekarza który nie powiedział mi nic konkretnego ani nie dał znanych leków. Trochę się uspokoiłam jak widziałam bijace serce ale dowiedziałam się że fo mogą być objawy nadchodzącego poronienia . Bardzo proszę o poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeśli ma Pani obawy dotyczące swojego stanu, to – dla pewności - może Pani skonsultować się z jeszcze jednym specjalistą.

Być może nic się nie dzieje, a ciemnobrązowe plamienia związane są ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w Pani organizmie. Czasem takie upławy to skutek rozciągania macicy lub jeden z objawów infekcji, nadżerki szyjki macicy czy efekt podrażnienia po badaniu ginekologicznym.

Niestety upławy mogą również zwiastować poronienie. Wówczas najczęściej przypominają one krwawienie miesiączkowe. Towarzyszą im bóle brzucha i silne skurcze, a we krwi pojawiają się skrzepy i tkanki. Skoro jednak lekarz nie zauważył niczego niepokojącego, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Proszę się nie martwić na zapas i być dobrej myśli.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-10-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-7-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.