Co znaczy układ limfatyczny dołów nadobojczykowych, podobojczykowych i pachowych w normie?

Witam! U mojej mamy (59 lat) w maju wykryto nowotwór sutka. Komisja lekarska zakwalifikowała ją do chemioterapii przedoperacyjnej. Na ten moment mama zakończyła cały cykl chemioterapii (4xAC 12xPCL) i dostała skierowanie na USG kontrolne. Według postanowienia komisji, powinna zostać teraz poddana operacji usunięcia piersi i ewewntualnie późniejszej radioterapii. Tutaj właśnie jest problem. USG wykonane w Centrum Onkologii całkowicie różni się od tego wykonanego prywatnie. Lekarze z CO w opisie badania napisali: "Piersi gruczołowo tłuszczowe. W PP na granicy z dołem pachowym obszar mieszanej echogeniczności/zaburzonej echostruktury wlk 13x7mm (poprzednio masa Tu malign. ok. 20x7mm). PL bez zmian ogniskowych litych. W prawym dole pachowym patologiczne węzły (o poszerzonych strefach brzeżnych) do 7x4mm-podobne. Lewy dół pachowy w normie". Dla porównania, wynik USG z tego samego dnia, wykonanego w innej klinice: "Obecnie zmiana guzowata całkowicie wchłonęła się, w dole pachowym 2-3 węzły o cechach węzłów odczynowych. Poza tym sutki o budowie gruczołowej, bez zmian ogniskowych, z średniego stopnia nasilonymi zmianami mastopatycznymi. Przewody mlekowe typowej szerokości. Skóra gładka, bez zgrubień. Układ limfatyczny dołów nadobojczykowych, podobojczykowych i pachowych w normie". W takiej sytuacji mamy poważne wątpliwości co do konieczności usuwania piersi. Niestety personel Centrum Onkologii nie patrzy nawet na wynik badania USG wykonanego poza ich placówką... Czy są inne sposoby dalszego leczenia?

Witam, USG jest badaniem subiektywnym, wynik czasami różni się w zależności od doświadczenia i sprzętu osoby wykonującej. Zapraszam na konsultację -zweryfikujemy wyniki i spróbujemy wybrać optymalny zakres leczenia.
Poradnia Artvein - 600086240/501784896
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski