Co znaczy wzmożone unaczynnienie miąższowe obu płatów w color doppler?

W opisie z ust tarczycy jest napisane że echogeniczność miąższu obu płatów jednorodne, prawidłowa. Nie znaleziono zmian ogniskowych o charakterze guzkow litych ani zwapnień . Wzmożone unaczynnienie miąższowe obu płatów w color doppler. Co to oznacza?

Szanowna Pani,
niemożliwa jest pełna ocena bez wyników badań laboratoryjnych funkcji tarczycy. Jakie są wymiary tarczycy? Taki obraz w USG może być zarówno w prawidłowej tarczycy, ale też w chorobie Gravesa Basedowa (choć tu raczej współistniejąca obniżona echogeniczność i powiększenie tarczycy). Jeśli wyniki hormonów tarczycy (TSH,FT4) są w normie- proszę się nie martwić, będzie to wskazywać na stan prawidłowy.
Pozdrawiam!
ASZ-S