Co zrobić, jeśli dziecko chce być cały czas noszone na rękach?

Witam mój syn 25.07 skończy 6 miesięcy, problem polega na tym że non stop chce być noszony na rękach obecnie waży 8.5kg i ma 71cm rozwija się bardzo prawidłowo jak twierdzi rodzinna, niestety po odlozeniu do łóżeczka wpada w histerie rzuca się jak opętany macha rękami nogami i krzyczy że aż się dlawi, ma problem z zasypianiem w dzień ma 2-3 drzemki po 15 min a wieczorem mimo że jest ledwo żywy zanim zaśnie płaczę krzyczy co robić? Dajemy mu raz na jakiś czas paracetamol ale bez efektu?

Dzień dobry. Sześciomiesięczne dziecko najlepiej czuje się blisko rodzica. Jest to normalne zachowanie. Na tym polega w dużej mierze opieka nad dzieckiem w tym wieku. Nie bardzo mogę sobie wyobrazić co innego dziecko w tym wieku miałoby robić samo? Jeżeli nie ma dostatecznej bliskości, zapewnionej w czułej i cierpliwej atmosferze, trudno mu będzie również zasypiać czy spać samodzielnie. Paracetamol nie jest środkiem wychowawczym. Są nim umiejętności rodzica. Jeżeli jest Pani zainteresowana szerszym omówieniem tego tematu, zapraszam Panią na konsultację. Link do zapisów online podaję niżej:

https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-demarczyk-psycholog-warszawa-74814

Pozdrawiam.

Witam, proszę porozmawiać w pierwszej kolejności z lekarzem pediatrą dziecka. Trudno niestety na podstawie krótkiego wpisu wnioskować o zachowaniu. Dziecko potrzebuje bliskości, ważna jest jakość, sposób w jaki jest związane z rodzicem. Również jak rodzic reaguje na kontakt z dzieckiem. Aby przyjrzeć się Państwa relacji, jak sobie radzić w konstruktywny i właściwy sposób, proszę skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam serdecznie