Co zrobić z tym bólem kręgosłupa po upadku?

Dzień dobry, W ostatnim czasie doznałam urazu kręgosłupa, a mianowicie podczas tańca na niego upadłam, prawdopodobnie później przeciążyłam nierozsądnie ćwicząc siłowo. Przy dotyku boli mnie konkretnie kręgosłup, nie mięśnie go podtrzymujące na wysokości l3/l4. Im bardziej wygnę kręgosłup w stronę lordozy tym bardziej mnie on boli, przy wygięciu w drugą stronę również, ale o wiele mniej. Co mogę zrobić na własną rękę w związku z tym?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam,

Niestety bez badania fizykalnego nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Nie pisze Pani jak długo trwają dolegliwości. Sugeruję wizytę u fizjoterapeuty, który po zebraniu wywiadu i badaniu wyda zalecenia lub w razie konieczności zaleci wizytę u lekarza. Do tego czasu proszę unikać intensywnej aktywności fizycznej.