Co zrobić, żeby chłopak nie palił marihuany?

Jestem w związku 7 miesięcy. Mój chłopak jest uzależniony od marihuany. Od 3 miesięcy się kłócimy by to rzucił. Proponowałam mu detox bądź terapie ale on nie chce o ty słyszeć, bo twierdzi, że sam da radę tylko muszę być przy nim, bo ja jestem jego motywacją. Powiedziałam mu, że jeśli jeszcze raz zapali zerwę z nim. Mija tydzień odkąd nie pali. Da sobie radę? Co powinnam zrobić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam! Marihuana nie powoduje uzależnienie fizycznego, nie ma więc potrzeby detoksykacji i podejmowania specjalistycznych terapii odwykowych. Jej pochodne prowadzą natomiast do silnego uzależnienia natury psychicznej, z którym można sobie poradzić jedynie jeśli osoba uzależniona ma mocną motywację do zerwania z nałogiem. Pani wsparcie jest w tej sytuacji niezmiernie ważne. Jeśli chłopak naprawdę będzie chciał skończyć z paleniem marihuany to przy wsparciu ze strony najbliższych powinno mu się udać. Pozdrawiam.

Witam Panią Serdecznie,

Zachęcam Panią do wprowadzenia jakiejś nowej aktywności, np. fizycznej, jakieś hobby,
coś co sprawiałoby Wam radość i wprowadziło w trans zabawy we dwoje...

Życzę, żeby się Wam udało,
irena.mielnik.madej@gmail.com