Co zrobić, żeby moje odchudzanie przyniosło efekty?

Hej, schudłam 17 kg lecz nadal cierpię na otyłość. Od paru miesięcy moja waga stoi mimo ćwiczeń i diety. Zrobiłam prawie wszystkie możliwe badania. Lekarz stwierdził niedoczynność tarczycy, biorę Euthyrox 25. Jedynym badaniem które muszę jeszcze zrobić jest badanie na insulinoopornosc. Co zrobić żeby waga ruszyła? Jakie zrobić badania?

W 99% problem z dalszą redukcją tkanki tłuszczowej wynika ze złego oszacowania bilansu energetycznego. Korzystając z kalkulatorów dostępnych w sieci, uwzględniając obecną masę ciała oraz aktualną aktywność fizyczną, proszę wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne. Przestrzeganie zaleceń najczęściej prowadzi do osiągnięcia zamierzonych efektów. Jeżeli stagnacja będzie się utrzymywać, warto przez pewien czas stosować dietę izokaloryczną (ilość dostarczanej energii równa zużywanej), by później znów przestrzegać diety z deficytem kalorycznym. Proszę także zrewidować jadłospis, bywa, że nieświadomie spożywamy produkty, których nie tolerujemy, co prowadzi do przewlekłych stanów zapalnych. Proszę mieć na uwadze, że podjęta aktywność fizyczna może prowadzić także do tzw. rekompozycji - równolegle do utraty tkanki tłuszczowej może zachodzić hipertrofia mięsniowa. W takiej sytuacji masa ciała może nie ulegać zmianie, dlatego ważne jest mierzenie obwodów, poziomu tkanki tłuszczowej i wizualna ocena efektów.