Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ćwiczenia na poprawę ruchomości i wzmocnienie mięśni po złamaniu kości łokciowej

Witam, mój brat jest po złamaniu śródstawowym kości łokciowej i 5 tygodniowym unieruchomieniu od nadgarstka po ramię. Występuję u niego ograniczenie ruchomości w st. łokciowym oraz ramiennym oraz to, że widać, że ta ręka jest 'jak nie swoja'. Jakie mogę zastosować ćwiczenia na poprawę ruchomości, a następnie na wzmocnienie mięśni? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Jestem studentem fizjoterapii, podczas unieruchomienia robiłem mu trochę izometrycznych, a teraz robi trochę ćw. z thera bandem.
MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Jak wygląda rehabilitacja z egzoszkieletem?

Sesja rehabilitacyjna z wykorzystaniem egzoszkieletu trwa zazwyczaj godzinę. Sama obsługa jest dość prosta, ponieważ egzoszkielet działa intuicyjnie. O rehabilitacji z użyciem ezgoszkieletu opowiada Cezary Kaaroud.

Wyznacznikiem przy świeżych złamaniach zawsze powinien być komfort pacjenta i to czy nie czuje bólu. Na wzmocnienie mięśni jak najbardziej ćwiczenia izometryczne, jednak pamiętać żeby ich ilość zwiekszać stopniowo poniewaz kgjest po 5 tygodniach unieruchomienia. Ważne są ruchy czynne, poizometryczna relaksacja mięśni, być może pomocne bedą wzorce z pnfu i stabilizacje, a także techniki terapii manualnej.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy