Ćwiczenia na siłowni i dieta redukcyjna po terapii radioizotopem jodu

Czy z choroba Gravesa - Basedowa , po terapii radioizotopem jodu , w fazie niedoczynności tarczycy mogę zacząć ćwiczyć na siłowni i jaką diete mam stosować w celu redukcji tkanki tłuszczowej ? Wszędzie zaleca się spożywanie produktów bogatych w jod , a z tego co wiem to po radiojodzie nie powinnam z nimi przesadzać.

Szanowna Pani,
Dieta powinna być dobrze zbilansowana i dopasowana do Pani (masy i wysokości ciała, wieku + ujemny bilans energetyczny), a także Pani choroby (ze względu na nią powinna Pani uważać na soję i warzywa kapustne).

Do tego: 4-5 posiłków dziennie, co 3-4 godziny, wybieranie pełnoziarnistych produktów zbożowych, zwiększenie spożycia warzyw - zwłaszcza surowych, eliminacja słodyczy, potraw tłustych, fast-food'ów, pieczywa cukierniczego, produktów wysokoprzetworzonych.

Aktywność fizyczna będzie wskazana w przypadku redukcji tkanki tłuszczowej.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl