Czy moje objawy mogą wkazywać na nerwicę?

Dzień dobry, Mam pewien problem. Otóż od kilku lat zmagam się z coraz to innymi dolegliwościami zdrowotnymi. Są to głównie problemy z tarczycą, z wchłanianiem wartości odżywczych, z hormonami i przede wszystkim z wypadaniem włosów. Zauważyłam, że w sytuacjach stresowych objawy się nasilają. Lekarka rodzinna przepisała mi hydroksyzynę 25, przy której wszystkie objawy ustąpiły. Jakiś czas później kazała mi odstawić i objawy znowu wróciły. Orientują się Państwo czy może to być jakiś rodzaj nerwicy? Do jakiego lekarza powinnam się udać aby w razie czego przepisał mi hydroksyzynę? Warto najpierw udać się do neurologa, czy lepiej od razu do psychiatry? Dodam tylko, że nie czuję się nadmiernie zestresowana- wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że jestem jedną ze spokojniejszych osób.

Dzień dobry
Niektórzy pacjenci somatyzują. Zachęcam do wizyty u psychiatry, dla postawienia konkretnej diagnozy i podjęcia farmakoterapii. Warto też pomyśleć o psychoterapii, lekarz Pani podpowie o możlwiościach: indywidualnej lub grupowej.
Tutaj jest świetny artykuł o nerwicy:
http://leczenie-objawy.pl/nerwica.htm
Warto też kontrolować tarczycę u endokrynologa.
Prowadzę terapię on-line, gdyby była Pani zainteresowana.
Pozdrawiam serdecznie
Łucja Fitchman

https://www.facebook.com/psychoterapiapary
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiagrupy

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią symptomy są odpowiedzią Pani organizmu na przewlekający się stres.

Celowa byłaby dla Pani konsultacja diagnostyczna w Poradni Zdrowia Psychicznego oraz podjęcie terapii (najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym).

Przydatnym byłoby dla Pani nabycie umiejętności radzenia sobie ze stresem, poprzez regularną aktywność fizyczną, praktykowanie technik relaksacyjnych/medytacyjnych/kontemplacyjnych, tai chi.

Serdeczności oraz tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605