Czas pomiędzy podaniem Gadoliny a rozpoczęciem badania MRI

Ile należy odczekać od podania gadoliny do rozpoczęcia badania MRI w celu wykrycia zmian aktywnych - pod kątem SM?

Piotr Jurczyk

Nie istnieje zdefiniowany odstęp czasu między podaniem kontrastu gadolinowego, a rozpoczęciem badania - jest on podawany w pracowni rezonansu magnetycznego tuż przed umieszczeniem pacjenta na stole rezonansu. W przypadku MRI mózgowia, tak jak w większości badań rezonansu, kontrast podawany jest dożylnie.