Czego objawem są bóle podbrzusza?

Jetem kobietą, mam 21 lat. Od ponad tygodnia mam pęknięta kość w lewej stopie i założony gips. Codziennie dostaje zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch. Skaczę o kulach, najgorzej jest po schodach, wtedy muszę użyć wielkiej siły, żeby podskoczyć, aż cale podbrzusze mnie boli. Od kilku dni boli mnie brzuch, podbrzusze lub tylko z lewej strony podbrzusza, cierpię na brak apetytu oraz luźny stolec, bywa również, że czuję tak jakby gule w gardle i wtedy kaszle. Mam pytanie, czy te objawy mogą być spowodowane przyjmowanymi zastrzykami? A może naderwane mięśnie brzucha od tych podskoków? A może te objawy są od stresu albo ciąży? Ostatnio denerwuję się, ponieważ boję się, że zaszłam w ciąże. Jestem dziewicą, ale z chłopakiem próbowaliśmy się kochać, nie przebił mi błony, ale cześć wytrysku była w pochwie, był to 9. dzień cyklu (mam cykle 28 - 30). Było to dokładnie 25.09 a miesiączkę mam dostać 14.10. Bardzo Proszę o poradę. Dziękuję i pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Jeśli doszło do wytrysku w pochwie to niestety nie można wykluczyć możliwości zapłodnienia, szczególnie w czasie prawdopodobnych dni płodnych.

Opisane objawy są nieswoiste, mogą być związane częściowo z wykonywanym wysiłkiem fizycznym, ale przyczyną może być też ciąża (choć wydaje się, że byłyby zbyt wczesne w tym przypadku) lub stres związany z niechcianą ciążą.

Proponuję wykonać test ciążowy ok. 14 dni po odbytym stosunku lub w terminie spodziewanego okresu, w przypadku wyniku pozytywnego skonsultować się z lekarzem ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl