Częste bóle głowy i karku

Witam, mam 30 lat. Od dłuższego czasu mam częste bóle głowy, karku i kręgosłupa, ostatnio były nie do wytrzymania, co się skończyło zesłabnięciem i częściowym odrętwieniem lewej ręki. Po badaniach okazało się, że to dyskopatia. Oto moje wyniki. TK kręgosłupa szyjnego: na poziomie c5-c6 pośrodkowa przepuklina j.m. uciskająca na przestrzenie płynowe okołordzeniowe od przodu i wpuklająca się do światła kanału kręgowego. Na tym poziomie nieco obniżona wysokość krążka międzykręgowego. Wyrównana lordoza szyjna z płytką kyfoza na poziomie c4-c5. Proszę mi powiedzieć, jak to się leczy i czy konieczna jest operacja, żeby normalnie funkcjonować? Obecnie czekam na wyniki rezonansu magnetycznego z kontrastem głowy. Z góry dziękuję. Katy30

Witam! Wykonane badanie TK kręgosłupa szyjnego potwierdza dyskopatię kręgosłupa szyjnego. Stwierdzone zmiany wymagają leczenia, aczkolwiek na początku powinno być to leczenie zachowawcze składające się z rehabilitacji oraz farmakoterapii. Rehabilitacja powinna obejmować masaż oraz fizykoterapię, a wśród leków powinny się znaleźć leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz miorelaksujące (zwiotczające mięśnie przykręgosłupowe). Jeśli po 6 tygodniach leczenia zachowawczego nie pojawią się efekty tzn. dolegliwości nie ustąpią to należy rozważyć kwalifikację do leczenia zabiegowego. W tej chwili proponuję pozostać pod opieką neurologa, który dobierze odpowiednie leczenie. Pozdrawiam serdecznie!