Częste bóle głowy od ok. 5 lat

Witam, od około 5 lat mam częste bóle głowy, minimum 3 razy w tygodniu, bywa że boli mnie codziennie już od samego rana budzę się z bólem głowy, miałam tomografię, badanie dna oka, prześwietlenie kręgów szyjnych i wszystko w porządku, odżywiam się w miarę zdrową, uprawiam trochę sportu, co robić, gdzie jeszcze szukać pomocy?

W przypadku bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. Bóle głowy diagnozuje się na podstawie dokładnie zebranego wywiadu dotyczącego charakterystyki bólu, czasu trwania, objawów towarzyszących, czynników prowokujących itd... W przypadku pierwotnych bólów głowy badania dodatkowe są prawidłowe.
Podstawą skutecznego leczenia jest prawidłowo postawione rozpoznanie dotyczące rodzaju bólu głowy. Nie w każdym przypadku bólu głowy skuteczne są leki przeciwbólowe.
W niektórych bólach głowy stosuje się leki przeciwdepresyjne lub przeciwpadaczkowe.
Czasem niezbędne jest leczenie profilaktyczne, które ma zapobiegać atakom bólu głowy.