Czuję się dziwnie, kiedy jestem sam w domu. Dlaczego?

Witam. Mam 11 lat i czuję czasami kogoś obecność. Jak mama wchodzi do mnie do pokoju i nie słyszę, że wchodzi to czuję obecność i patrzę mama weszła. A jak nie ma rodziców to czasem czuję kogoś obecność. Ostatnio siedziałem u rodziców w pokoju (sam byłem w domu) i usłyszałem huk. Pobiegłem do pokoju i zobaczyłem, że szklanka jest na ziemi i było otwarte okno (sam je otworzyłem). A szklanka się nie pobiła, ale nie wiem czemu szklanka upadła na ziemię - ta szklanka była ciężka i gruba nie wiem czy powiew wiatru mógł przewrócić taką ciężką szklankę. Pomocy! Nie wiem co jest nie tak! Patryk

Witam.
Chciałabym zapytać jak często zostajesz sam w domu? Mimo to, że masz już 11 lat, być może pozostawanie samemu w mieszkaniu budzi w Tobie jeszcze lęk. Nie jest to wstydliwe zachowanie, wręcz przeciwnie.

Często się zdarza, że dzieci w Twoim wieku odczuwają takie lęki. Prosiłabym zatem, abyś porozmawiał na ten temat ze swoją mamą. Opowiedz mamie co robisz, kiedy zostajesz sam w domu, o czym wtedy myślisz i jak się czujesz. Być może, uda się wszystko tak zorganizować, aby mógł ktoś do Ciebie przychodzić na czas, kiedy nie ma w domu nikogo z Twoich rodziców.

Pozdrawiam serdecznie