Czy aby schudnąć konieczne jest wyeliminowanie słodyczy z diety?

Nietypowe pytanie. Przez długi czas odżywialem się źle:fast food, napoje gazowane i słodyczne-wszystko duże ilości a do tego nieregularny sport (przy czym nie był to tryb życia siedzący zupełnie) Teraz zwiększyłem ilość sportu do minimum 3x/tyg po minimum 1,5h (tenis, aerobic) i w zupełności zrezygnowałem z fast-food i napojów gazowanych (głównie wodę i herbatę piję) a słodycze ograniczyłem do małej ilości (bo do zera na raz nie umiem). Czy jest szansa zredukować wagę, czy słodycze muszą być out

Podstawą jest zbilansowana dieta, która pokrywać będzie zapotrzebowania organizmu. Słodycze to tak naprawdę węglowodany proste, tłuszcze trans i praktycznie nic poza tym. Należy pamiętać, ze cukier ma właściwości substancji uzależniającej, stąd też rosnąca chęć jego spożywania. Eliminacja słodyczy nie tylko przyczyni się do redukcji masy ciała, ale także, zważając na Pana młody wiek, może mieć działanie prewencyjne. Węglowodany proste są bowiem jednym z głównych winowajców chorób, takich jak cukrzyca, insulinooporność, choroby wątroby, miażdżyca. Oczywiście można sobie w początkowej fazie pozwolić na jedno odstępstwo raz w tygodniu - zobaczy Pan, że przy odpowiednio skomponowanej diecie, chęć na słodkie będzie coraz mniejsza. Naprawdę warto to zmienić. Zachęcamy także do wizyty u dietetyka, który na podstawie analizy masy i składu ciała, przeprowadzonego wywiadu będzie w stanie przygotować dla Pana dobrze zbilansowaną terapię żywieniową, uwzględniającą Pana obecny tryb wysiłkowy.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444