Czy antykoncepcja plastrem zostanie zachowana?

Witam, mam problem zmieniam plaster zawsze w środę wieczorem, niestety zapomnialam. W piatek mialam stosunek z zakonczeniem w środku. W sobote rano dopiero skojarzyłam ze nie zmienialm plastra więc minęło 2.5 dnia
KOBIETA, 37 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

opóźnienie w zmianie plastra antykoncepcyjnego mogło doprowadzić do obniżenia skuteczności. W związku z tym należałoby stosować dodatkowe zabezpieczenie, na przykład w postaci prezerwatywy. Postępowanie zależne jest również od części cyklu i inaczej wygląda w przypadku pierwszego plastra, a inaczej w przypadku pozostałych. Wszystko opisane jest szczegółowo w ulotce.

Jeśli nie zastosowała Pani dodatkowego zabezpieczenia i w międzyczasie doszło do stosunku z wytryskiem wewnątrz pochwy, to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Proszę wykonać test ciążowy po upływie co najmniej 14 dni.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych specjalistów umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/opoznienie-w-przyklejeniu-pierwszego-plastra-antykoncepcyjnego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/6-godzinne-opoznienie-w-zmianie-plastra-antykoncepcyjnego-a-mozliwosc-zajscia-w-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jednodniowe-opoznienie-w-zalozeniu-nowego-plastra-antykoncepcyjnego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.