Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy badania krwi mogą świadczyć o anemii?

Witam, Robiłam ostatnio badania krwi. Widzę że hemoglobina (12,8g/dl) oraz hematokryt (37 %) znajdują się w dolnej granicy zakresu referencyjnego podanego przez labolatorium. Dodam że robiłam także badania poziomu żelaza (90 UG/dl), sodu (137 mmol/l) oraz potasu (4,10 mmol/l). Jestem osobą bardzo aktywną fizycznie, biegam 3 - 4 razy w tygodniu po 12 km. Czy podane wyniki mogą mieć związek z wysiłkiem fizycznym i możliwością pojawienia się anemii? Czy powinnam zacząć się niepokoić i udać się do lekarza? Czy nie ma powodu do obaw? Dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Ww. wyniki nie świadczą o niedokrwistości. Warto wynik zestawić z wcześniejszymi badaniami dla porównania. Jeśli występują u pani jakieś niepokojące objawy to warto zawsze udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu oceny pani stanu klinicznego.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy