Czy biegunka i złe samopoczucie mogą być objawami ubocznymi przerwania antykoncepcji hormonalnej?

Przez ostatnie 4 lata używałam antykoncepcji, przez 3 lata tabletki i ostatni rok zmieniłam na krążek. Pod koniec stycznia zdecydowałam się z mężem zrezygnować ze stosowania krążków i za 3 miesiące chcemy się starać o dziecko. Jestem trochę zaniepokojona, iż od 3 dni nie czuje się za dobrze, boli mnie brzuch, mam lekką biegunkę, kręci mi się w głowie i ogólnie moje samopoczucie nie jest za dobre. Proszę o jakąś odpowiedź, czy to wszystko może być związane z odłożeniem antykoncepcji? Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Działania niepożądane mogą występować zarówno w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej jak i po odstawieniu jej.

Wydaje się, że występowanie działań niepożądanych po odstawieniu jest tym bardziej prawdopodobne im bardziej były one nasilone w czasie stosowania antykoncepcji

Opisane objawy mogą sugerować wskazaną przyczynę jednakże mogą się wiązać także z niestrawnością, zatruciem pokarmowym a nawet ciążą.

Proponuję wykonać test ciążowy po min 14 dniach od stosunku, a w przypadku negatywnego wyniku skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym.

Redakcja abcZdrowie.pl