Czy ból brzucha w 36. tygodniu ciąży może być groźny dla dziecka?

Witam, jestem w 36 tyg ciąży i od paru tygodni boli mnie brzuch z prawej strony u góry. Jest to taki ból jakbym się uderzyła (ale raczej nic takiego nie miało miejsca), nie ma też żadnego zasinienia, ale boli (raz mocniej raz słabiej). To bolące miejsce jest wielkości mniej więcej orzecha włoskiego. Proszę o pomoc, o czym to może świadczyć, czy to groźnie dla dziecka?

Lek. Katarzyna Szymczak

Może to bóle związane z ruchami / kopnięciami dziecka? W tej lokalizacji może to być także objaw problemów z wątroba czy pęcherzykiem. Sugeruję kontrolę u lekarza.
Pozdrawiam