Czy czuć się bezpiecznie, jeśli krążek się zsuwa?

Witam, wczoraj miałam włożyć krążek NUVARING, w aptece okazało się ze takiego nie ma i pani zaproponowała mi krążek ADARING podobno ten sam skład. Problem jest w tym ze krążek cały czas się wysuwa i nie trzyma się dobrze w pochwie. Moje pytanie brzmi czy mogę czuć się bezpiecznie przy takiej zmianie .? Czy lepiej stosować dodatkowa antykoncepcję.? Bądź tez odczekać tydzień. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli krążek pozostaje w pochwie, a tylko delikatnie czuje Pani wysuwanie - działanie jest zachowane. Jeśli krążek wypada poza pochwę - działanie może być obniżone. Proszę spróbować wyjąć krążek i założyć go ponownie, po prostu trochę głębiej. Proszę spróbować założyć krążek na leżąco.
Nuvaring i Adaring mają ten sam skład i może Pani je stosować zamiennie.