Czy dostanę jeszcze miesiączkę?

Mam początek anoreksji, tak powiedziała mi pani doktor, ważę 54 kg, mam wzrost 170 cm, schudłam w ciągu 2 miesięcy około 10 kg. Dużo ćwiczyłam codziennie, wieczorami nie jadłam nic, nawet nie piłam, ale przez dzień jadłam, tylko unikałam produktów tuczących, a nie mam miesiączki już 7 miesięcy. Wcześniej przed odchudzaniem miałam nieregularną, np. 2 miesiące spóźnienia, ale dostawałam. Gdy zaczęłam się odchudzać i schudłam, ważyłam 58 kg, wcale nie mało, a wyglądałam zgrabnie i tak jak chciałam, ale okresu nie miałam nadal 3 miesiące, więc przestałam się przejmować i dalej ćwiczyłam itd. Co mam zrobić, aż tak chuda nie jestem, a nie chcę przytyć do 60 kg, chcę wyglądać tak jak teraz. Pomocy!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała znajduje się na pograniczu normy, dlatego prawdopodobnie powinnaś jeszcze przytyć.
Jeśli mimo to nie wróci miesiączka, lekarz może Ci przepisać odpowiednie hormony, aby odblokować prawidłowe cykle. Zahamowanie wydzielania hormonów jest dla Ciebie niekorzystne - np. powoduje w kościach zmiany podobne do osteoporozy.

Z pozdrowieniami