Czy endometrioza może mieć związek z żylakami odbytu?

Dzien dobry. Zaczne od tego, że choruję na endometriozę. Od ok.3 lat mam hemoroidy po ciąży i od tamtego czasu wzdęcia. Teraz się strqsznie pogarsza, bo najpierw podczas miesiaczki była krew w kale (pokl odbyt)lekarz twierdzi ze to nie od endo. Po kilku dniach zolty śluz z odbytu przy tym caly czas zatwardzenie. Najgorzej wieczorem brzuch tak wdety ze az kluje mnie w prawym boku. Bylam u lekarza ridzinnego z tego powodu uciskal brzuch i tez z prawej strony az się zgielam bo tak zabolalo. Przepisal mi Tribux bio jednak zadnej poprawy a wzielam 2 tabletki (pisze ze mozna tylko 3dni) lekarz kazal sie pokazac dopiero za 2tyg nie wiem czy brac to dalej czy tak jak opakowanie mowi. Caly czas z odbytu jest zolty sluz. Dzis sie nie mogm wyproznic mała czesc bobkowej kupy utknela w odbycie wiec zeby sie jej pozbyc wlozylam palec aby wyciagac, bo juz brzuvh mnie bolal od parcia. Wyczulam w odbycie taka duza gladka gorke ttochę ja podotykalam minęla godzina i czułam klucie w odbycie i natychmiastowe wzdecie z bolem prawego boku. Co to moze byc bo racz3j hemoroidy nie tworzą wzdęć a gin3kolog twierdzi że 3ndo nie ma nic wspolnego z jelitami. A dodam ostatnio czesto miałam zgagę mam powiekszone wezly 2 raz w tym roku i biore antybiotyk drugi dzien dalacin c.

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną występowanie krwi w stolcu jest krwawienie z żylaków odbytu (dodatkowo pani wiek praktycznie wyklucza rozpoznanie nowotworowe). Pani objawy mogą świadczyć o chorobie czynnościowej przewodu pokarmowego z towarzyszącymi zaparciami. Może się pani skonsultować z gastroenterologiem w celu uzyskania najlepszej porady. Może pani również wykonać oddechowy test wodorowo-metanowy.