Czy Febrisan wpływa na antykoncepcję?

Czy febrisan wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych microgynon 21?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zależy to od przyjętej dawki leku.

Generalnie Febrisan nie ma wpływu na działanie antykoncepcji hormonalnej. Jeśli jednak zostanie przyjęty w nadmiarze (ponad 4 saszetki na dobę) wówczas może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

W ulotce letku Febrisan znajduje się jednak informacje na temat dawkowania, która mówi, żeby nie stosować więcej niż czterech saszetek na dobę, więc stosowany zgodnie z zaleceniami producenta nie obniża skuteczności antykoncepcji.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym serwisie. Odpowiedź na nie znaleźć można po kliknięciu w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-febrisan-moze-obnizyc-dzialanie-antykoncepcji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.