Czy gorzki smak w ustach jest skutkiem znieczulenia miejscowego?

Witam. dziś miałem zabieg usunięcia tłuszczaka(chirurgicznie) i nie powiedziałem przed zabiegiem ze jestem uczulony na ampicilyne. jako ze po zabiegu mam gorzki smak w ustach od 8 rano do teraz tj 20:00 . czy jest mozliwe ze uzyli do znieczulenia miejscowego ampicilyny?

Witam!
Do znieczulenia miejscowego nie używa się ampicyliny, natomiast lignokaina w dużych dawkach potrafi dać gorzki smak w ustach, powinno niedługo przejść, jeżeli nie to trzeba się udać do szpitala.
Pozdrawiam.