Czy infekcja może utrudniać zajście w ciążę?

Trzy miesiące temu miałam robiony wymaz z pochwy. Okazało się, że mam bakterię enterococcus faecalis liczny, dostałam antybiotyk (brałam tylko ja), lecz infekcja nie minęła. Po jakimś czasie od tej infekcji miałam białe upławy i świąd.
Poszłam do ginekologa, miałam zrobiony wymaz. Tym razem ma candida albins skąpy, entercoccus skąpy i staphylococcus aureus skąpy. Lekarz przepisał mi antybiotyk na te bakterie i antybiotyk na grzyba dla mnie i dla męża.
Mam 2 pytania. Czy lekarz powinien przepisać także mężowi antybiotyk na te bakterie? Czy te bakterie i grzyb mogą utrudniać zajście w ciążę?

Witam serdecznie,
leczenie powinno dotyczyć Pani oraz męża. Zakażenie grzybicze oraz bakteryjne powinno być wyleczone przed zajściem w ciążę. Mogą one spowodować zakażenie wewnątrzmaciczne płodu oraz przyczynić się do porodu przedwczesnego. Dlatego warto zadbać, aby pozbyć się tych patogenów przed ciążą.
Pozdrawiam