Czy istnieje szansa na ciążę?

Chciałam zapytać czy istnieje szansa na ciążę u mnie bo od 2 lat nie miesiączkuje po odstawieniu antykoncepcji (zastrzyki) stwierdzono u mnie wirusa HPV 1 i dysplazje szyjki macicy ciągle krwawię i mam bóle jajników podbrzusza takie objawy przed miesiączkowe a nic się nie dzieje proszę o rady co mam robic bo chodzę do ginekologow ale ciągle przepisują mi antykoncepcje której nie chce zażywać bo jak biorę 3/4 msc jest misiaczka przestaje znów działo się to samo mam dość

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

szanse na zajście w ciążę jest w stanie ocenić tylko lekarz, który zna Pani stan zdrowia i widzi aktualne wyniki badań.

Zarówno wirus HPV, jak i dysplazja szyjki macicy nie wyklucza ciąży, jednakże wiele zależy od stopnia zaawansowania choroby. W Pani przypadku może to być o tyle trudne, ponieważ – jak sama Pani wspomina – miesiączka nie pojawia się, a jest ona kluczowa w kontekście starań o ciążę.

Proszę porozmawiać na ten temat z ginekologiem – tylko on będzie w stanie udzielić Pani wiarygodnej odpowiedzi.

Więcej na temat dysplazji przeczytać można w naszym artykule pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/dysplazja-szyjki-macicy-przyczyny-wykrywanie-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.