Czy jest duże ryzyko ciąży u 27-latki?

Witam, zacznę od tego że od jakiegoś czasu z partnerem uprawiam sex bez zabezpieczenia łącznie w dni płodne. Swx uprawialismy 2 tyg przed okresem czyli w dziej owulacji .Pozniej okres wystapil mniej wiecej w planowanym terminie (2 dni pozniej ) raczej taki jak zawsze. Od ostatniego stosunku mam bóle podbrzusza czuje ze to bóle macicy i jajników w dodatku brzuch mam wzdety i raczej twardy. Dodam że miałam odruch wymiotny gdy weszłam do piwnicy i poczułam ten ,,zapach,, musiałam natychmiast wyjść bo zrobiło mi się nie dobrze. Wczoraj robiłam test który wyszedł negatywny. Stosunek był 25 dni temu więc czy to możliwe że jestem w ciąży a test się myli ? Czy to może inna przypadłość?
KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po takim czasie test ciążowy można uznać za wiarygodny. Dla pewności zachęcamy Panią jeszcze do oznaczenia hormonu beta-HCG we krwi. Ujemny wynik tego badania pozwoli na ostateczne wykluczenie ciąży.

Współżycie bez zabezpieczenia oczywiście niosło ze sobą ryzyko ciąży, ale w takiej sytuacji nie pojawiłaby się menstruacja. Proszę jeszcze raz wykonać test, a jeśli dolegliwości nie miną, udać się do lekarza.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poranne-nudnosci-i-powiekszony-brzuch-a-ciaza,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/twardy-brzuch-a-prawdopodobienstwo-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mdlosci-sennosc-a-ciaza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.