Kobieta , 19 lat Witam, kilka dni temu gdy kładłam się spać strasznie rozbolał mnie żołądek, jakby położono na nim kamień. Niby przeszło aż do pierwszego posiłku. Za każdym razem zwijam się z bólu. Miałam robione badania na helicobacter pylori i USG ale wszystko w normie, jedynie mam 3cm torbiel na jajniku i poszerzony ogon trzustki. Ból zszedł niżej i promieniuje do pleców. Dodam, że na własną rękę ćwiczę akrobatykę, robię mostki. Czy jest możliwe, że uszkodziłam sobie jakiś kręg i uciska na brzuch? Boję się.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Rezonans magnetyczny – Rezonans magnetyczny (MRI) jest badaniem obrazowym zmian chorobowych w ciele pacjenta. Tomografia rezonansu magnetycznego jest wykonywana głównie w diagnostyce mózgu, tj. w celu wykrycia takich schorzeń, jak wady wrodzone, guz mózgu, zmiany zapalne tkanki mózgowej, zmiany demielinizacyjne, zmiany naczyniowe mózgu (angio MRI mózgu).
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.