Czy jeszcze urosnę? Co jeść?

Witam, Mam 15 lat i około 1.57. Moi rodzice nie są niscy, mama ma około 1.63, a tata 1.74, moja starsza siostra natomiast 1.70. Wydaje mi się, że nie miesiączkuję jeszcze regularnie i nie miałam gwałtownego wzrostu. Czy np. zwisy na drążku pomogą aby urosła ? Chciałabym mieć chociaż 1.65.

Witam,

Jest jeszcze szansa, że przybędzie Ci kilka centymetrów.
Pamiętać musisz jednak o tym, aby odżywiać się zdrowo i regularnie.
W Twojej diecie (o ile nie jesteś alergiczną) powinny znajdować miejsce produkty takie jak: produkty mleczne, zielone warzywa, ryby drobnokościste (np. szprotki), orzechy, nasiona, produkty pełnoziarniste.

Myślę, iż rozciąganie na drążku nie poprawi Twojego "wyniku", regularna aktywność jest jednak polecana, ponieważ pomaga wzmacniać kości.

Powinnaś zapisywać daty występowania kolejnych miesiączek i obserwować, czy cykl jest regularny.
Da to obraz tego, jak funkcjonuje Twój organizm.

Jeśli się martwisz - porozmawiaj szczerze z rodzicami.

Pozdrawiam