Czy każde nowe opakowanie to rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej od nowa?

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy tego czy każde nowe opakowanie tabl anty, to początek nowej antykoncepcji?Miałam taką sytuację, że popijając tabl, mogła mi ona wpaść do napoju, jestem praktycznie pewna, że nie, ale jakby czasem mi się tam wpadła...zachowałam ostrożność i nie współżyłam w ogóle, chciałam zapytać, czy rozpoczynając nowe opakowanie, tylko z pominięciem 7-dniowej przerwy, będę zabezpieczona tak jak powinnam? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli nawet wydaje się Pani iż mogła przez przypadek nie przyjąć tabletki warto przyjąć kolejną i dalej postępować zgodnie z ulotką. Nie jest konieczne niwelowanie przerwy. Nie mniej jednak gdy już pominie się przerwę ochrona antykoncepcyjna jest nadal zachowana.