Czy konieczne będzie usunięcie woreczka żółciowego?

Witam.w. Listopadzie dowiedziałam się że mam na woreczku żółciowym kamień. I często boli mnie brzuch. . i. Czy można się. Obejść bez operacji i czy są. Leki. Pozdrawiam Martyna

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Pęcherzyk żółciowy, z powodu kamicy, usuwa się, gdy istnieją dolegliwości (nawracające kolki żółciowe) lub gdy złogi są duże. Kwalifikację do operacji przeprowadza chirurg w oparciu o obraz kliniczny oraz badania. Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości należy porozmawiać z lekarzem, który Panią leczy.