Czy krążek antykoncepcyjny może mieć jakiś wpływ na moją wagę?

Jestem kobietą, 16 miesięcy temu urodziłam moje pierwsze dziecko. Przed ciążą udało mi się schudnąć jakieś 16 kilogramów. Po porodzie stosuję krążek antykoncepcyjny (już kilka miesięcy) i moja waga stoi w miejscu, nie potrafię schudnąć, czuję się z tym źle. Moje ciało jest brzydkie i czuję się jakbym była napompowana ogromną ilością wody. Jestem u kresu załamania. Nie wiem, co dalej z tym robić. Nie stosuję żadnych innych leków. Nie wiem, czy powinnam może przerwać kurację antykoncepcyną?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Jednym z działań niepożądanych antykoncepcji hormonalnej jest zatrzymywanie wody w ustroju, nieznaczny wzrost łaknienia, a co za tym idzie problemy z utrzymaniem masy ciała. Prawdopodobnie w Pani przypadku właśnie antykoncepcja powoduje, że nie może Pani skutecznie schudnąć.

Proponuję zgłosić się do swojego ginekologa i przedstawić mu problem. Być może zdecyduje, żeby zmienić preparat antykoncepcyjny lub odstawić terapię.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.