Czy krew w kale u osoby po anoreksji jest powodem do niepokoju?

Wyszłam z anoreksji,bardzo dbałam o dietę dlatego mam bardzo dobrą przemianę materii.Od miesiaca biorę antydepresanty które dodatkowo ją poprawiając. Chodzę do toalety 2-4 razy dziennie, przy czym to nie biegunki ani nic. Ostatnio lekko mnie tam piekło i po paru dniach zobaczyłam świeżą jasną krew w kale.Mam się czym martwić,czy raczej tylko podrażniłam to miejsce przez tak częste chodzenie do toalety?Żadnych problemów żołądkowych nie mam.Żadnych bóli. Ostatnio raz zatwardzenie ale to po okresie

Dzień dobry,

moim zdaniem krew w kale nie powinna być bagatelizowana - nie wydaje mi , żeby częste chodzenie do toalety bez zatwardzenia nie powinno spowodować obecności krwi. Najlepiej jakby skontaktowała się Pani z lekarzem internistą - może to nie być nic groźnego, ale sądzę, że warto to sprawdzić.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski