Czy lek Escitalopram ma wpływ na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie od 1.5 miesiąca stosuje lek przeciddepresyjny o nazwie Escitalopram .Czy ten lek może mieć wpływ na wynik testu ciazowego ?Robiłam dwa testy i wychodzi mi pozytywny co prawa kreska jest mało widoczna ale jest . Czytałam na Internecie iż niektóre lekarstwa mogą mieć wpływ na wynik testu ale są różne opinie. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie oznaczyć poziom beta hcg i udac się do lekarza ginekologa