Czy lekarz zrozumie moja objawy?

Witam. Od traumatycznych zdarzeń z nastoletnich lat do teraz (23 lata), widzę ogromną różnicę w sobie. Agresywne zachowanie, oobojętność wobec ludzi, halucynacje wzrokowe i słuchowe, ale te drugie najczęściej będąc bardziej zmęczona. Poczucie, że moje drugie "ja" mnie obserwuje i namawia do złego. Wahania nastrojów i myśli samobójcze z myślą, że moje zycie jest najgorsze i nic mnie nie czeka. Boję się, że lekarz mnie nie zrozumie. Za każdym razem nie mam odwagi się stawić na umówioną wizytę.

Witam Panią
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości
uniemożliwiają nam normalne funkcjonowanie,
gdyż wpływają na wszystkie obszary egzystencji
i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary
w swoje możliwości, też negatywnie wpływają
na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że , tworzy Pani w umyśle wypaczony
obraz samej siebie, co pogłębia jedynie niską samoocenę
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji z psychologiem lub z psychiatrą,
po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu okoliczności,
które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Bardzo ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby Pani rozpoczęła
leczenie ewentualnie psychoterapię.
Proszę nie zwlekać, bowiem objawy będą się
nasilać i mogą prowadzić do pogarszania się
Pani stanu zdrowia psychicznego i fizycznego.
Mogą też pojawić się inne zaburzenia.
Dlatego zachęcam Panią do psychoterapii,
podczas której wzmocni Pani poczucie własnej wartości,
odzyska Pani równowagę wewnętrzną,
a Pani życie nabierze sensu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry, odniosę się do Pani obaw przed wizytą u lekarza/psychologa/psychiatry: większość Klientów mówi o tym, że przed pierwszą wizytą towarzyszy im lęk, ze nie zostaną zrozumiani lub źle odebrani. Ich wątpliwości zwykle znikają podczas pierwszej wizyty. Przekonują się, że właśnie na tym polega nasza praca, by Klient czuł się zrozumiany, otrzymał konieczne wsparcie i skuteczne rozwiązania dla jego trudności. Objawy, które Pani opisuje muszą być bardzo dokuczliwe i bez wsparcia mogą nie ustępować na tyle długo, że wpłyną bardzo obciążająco na Pani funkcjonowanie. Nie musi tak być, zachęcam do rozprawienia się z tym, co odbiera Pani komfort psychiczny. Wiele osób zmaga się z podobnymi stanami i ubolewam, że nie zawsze zwracają się po profesjonalne wsparcie, bo zrobić można bardzo wiele a poprawa jest odczuwalna dla Klienta zwykle szybciej niż zakładał przed podjęciem interwencji. Trzymam kciuki za Pani decyzję i za Panią. Proszę o siebie zadbać z pomocą fachowca i pozwolić sobie na komfort psychiczny. Serdecznie pozdrawiam.

Witam, proszę skorzystać z pomocy, obawy pojawiają się gdy nie wiemy czego możemy się spodziewać, jak Pani napisała obawia się niezrozumienia. Czy jest w Pani otoczeniu osoba która mogłaby z Panią pójść do lekarza, tak aby czuła się Pani pewniej? Jeżeli potrzebuje Pani wsparcia, rozmowy, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej. Jeżeli wizyta wiąże się z lękiem może Pani również podzielić się swoimi obawami korzystając z telefonu zaufania.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam serdecznie,

Potencjalni klienci często obawiają się wizyty u lekarza/psychiatry/psychologa, ponieważ myślą, że zostaną źle zrozumiani. To w zupełności normalne uczucie, które ma prawo Pani towarzyszyć. Może ono wynikać z wcześniejszych doświadczeń, gdy spotkała się Pani z niezrozumieniem ze strony specjalisty, bądź po prostu w taki sposób Pani zakłada podejście lekarza do sprawy.
To, co Pani przeżywa musi być bardzo trudne. Myśli samobójcze, obniżony nastrój, halucynacje. Objawy bardzo utrudniające funkcjonowanie i zmuszające do nakładanie na siebie licznych ograniczeń.
Specjaliści starają się, aby jak najlepiej zrozumieć swojego klienta. W przypadku, gdy czuje się on niezrozumiany, powinien powiedzieć o tym lekarzowi/psychologowi, w celu rozwiania swoich obaw i wątpliwości.
Warto podjąć się terapii i skorzystać z pomocy specjalisty. Od dłuższego czasu myśli Pani o tym, jednakże samo myślenie nie przynosi zamierzonych rezultatów, w postaci pozbycia się uciążliwych dolegliwości.
To trudne, aby się przełamać, ale naprawdę warto. Jeżeli Pani obawy są zbyt wysokie, można zacząć od terapii na Skype. Sama taką również prowadzę.

Zapraszam na rozmowę,
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA