Czy leki antydepresyjne mogą fałszować wyniki badań laboratoryjnych?

Mężczyzna lat 28 Mam takie pytanie czy leki antydepresyjne mają wpływ fałszujące na wyniki badań laboratoryjnych z krwi z całego pakietu chorób tarczycy to jest:tsh,ft3,ft4,t3,t4,anty-tpo,anty-tg, chodzi mi o to jakie ewentualnie są to leki antydepresyjne i czy powodują podniesienie danego wyniku czy obniżenie wyniku z krwi i jeszcze ewentualnie jak można długo zażywać dane leki antydepresyjne aby nie fałszowały wyników badań z krwi na choroby tarczycy za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuje serdecznie pozdrawiam i życze miłego dnia.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie ma doniesień aby leki antydepresyjne wpływały na wyniki badań. Jedynie niektóre leki stosowane w ChaD [ch. afektywnej dwubiegunowej] mogą powodować zaburzenia działania tarczycy a przez to zmieniają wyniki badań ,,tarczycowych".